Aktualności

Dołącz do grupy GEOPOZu i kręć kilometry dla Poznania

Zapraszamy do aktywnej zabawy i rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wybierz miasto (Poznań) i grupę (instytucje: GEOPOZ). Wskakuj na rower i wspieraj stolicę Wielkopolski. W GEOPOZie nie brakuje pasjonatów sportu. Stań się częścią naszej drużyny. Zapraszamy! Akcja trwa do końca czerwca.

Aplikacja

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację Aktywne Miasta (dla systemu Android znajduje się w sklepie Play, a dla systemu IOS - w sklepie Apple). Kolejnym krokiem jest wybranie miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry oraz grupy (instytucje: GEOPOZ). Ostatnim, ale najważniejszym krokiem, jest „wyjechanie” przez cały czerwiec na rowerze jak najwięcej kilometrów. Każda rowerowa aktywność się zapisze niezależnie od tego gdzie będziecie.

Aplikacja działa na terenie całego świata.  Zlicza przejechane kilometry, na podstawie których wyłonieni zostaną zwycięzcy rywalizacji. Bez względu na to, w jakim miejscu na świecie aktualnie się znajdujemy, możemy zbierać cenne punkty dla wybranych przez nas miasta i drużyny. Można więc wybrać Poznań, a jechać na przykład po Wielkopolskim Parku Narodowym, w górach, czy nad morzem.

Aplikacja ma również wersję anglojęzyczną oraz możliwość importu treningów z urządzeń Garmin.

Nagrody

W zabawie biorą udział ostatecznie ponad 53 miasta i wszystkie mają równe szanse niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców. Łączna liczba przejechanych kilometrów jest bowiem dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie oddaje koszulki lidera. 

Poza głównym pucharem dla zwycięzcy przygotowano także 5 mniejszych, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach w zależności od liczby mieszkańców: do 50 tys., do 65 tysięcy, do 100 tysięcy, do 200 tysięcy oraz powyżej 200 tysięcy. Poznań będzie w tej ostatniej kategorii rywalizował z Białymstokiem, Bydgoszczą, Krakowem i Toruniem. 

Do trzech najlepszych miast w kategorii ogólnej trafią samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Organizatorzy zapewnili również nagrody indywidualne: rowery miejskie, zapięcie U-lock oraz akcesoria rowerowe. Dwa podwójne zaproszenia na weekend w Bydgoszczy (hotel w centrum miasta ze śniadaniami) otrzyma seniorka lub senior powyżej 60. roku życia z najlepszym wynikiem.

Nagrody dla Poznania

Nagrody czekają również dla tych, którzy będą kręcić kilometry dla Poznania. 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn dostanie nagrody rzeczowe - karty upominkowe do sklepu sportowego oraz koszulki z logo akcji. Najlepsza rowerzystka i najlepszy rowerzysta otrzymają bon o wartości 1000 zł. Kolejne miejsca nagrodzone będą kartą o wartości 700, 500, 400, 300, 200, a po 100zł dla tych, którzy zakończą rywalizację, wśród kobiet i mężczyzn, na miejscach 7-10. Upominki w postaci specjalnych koszulek z logo akcji dostaną zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zostaną sklasyfikowani na miejscach 11-100. Regulamin dostępny jest na stronie poznan.pl w zakładce Mobilny Poznań.

Więcje informacji można znaleźć na stronie organizatora akcji Aktywne Miasta.

Szerokiej drogi i do dzieła!

Opcje strony

do góry