Aktualności

Wyszukiwarka poznańskich grobów

19.10.2022

W najbliższych dniach będziemy częściej odwiedzać groby zmarłych. Aby nie pogubić się na poznańskich cmentarzach oraz bez problemu odnaleźć groby bliskich i znajomych, zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki grobów w Poznaniu.

Jak skorzystać z wyszukiwarki?

Możemy wejść w System Informacji Przestrzennej Miasta Poznania i w Bazie Danych wybrać Groby na poznańskich cmentarzach lub skorzystać z linku: https://www.poznan.pl/mim/necropolis/

W obu przypadkach wyszukiwarka zapyta nas o informacje takie jak imię i nazwisko osoby zmarłej oraz nazwę cmentarza oraz datę urodzenia, datę śmierci lub datę pochówku. Nie musimy podawać wszystkich tych informacji, wystarczy podać dowolne kryteria, np. samo nazwisko, ale wtedy lista znalezionych osób będzie odpowiednio dłuższa.

W wynikach wyszukiwania otrzymamy imię, nazwisko osoby zmarłej oraz nazwę cmentarza, kwaterę, rząd i miejsce. Miejsce pochówku będzie także zwizualizowane na mapie danego cmentarza.

Poprzez wyszukiwarkę można znaleźć także groby: Weteranów Powstania Wielkopolskiego, Weteranów Armii Krajowej czy Poznańskich Olimpijczyków. W przypadku Powstańców odznaczonych Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym można wyświetlić dodatkowe informacje o zmarłym – biogram (na podstawie danych z Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego „Gniazdo”).

Opcje strony

do góry