Dla komornika

Prawo

Portal Komornika

Udostępnianie informacji niezbędnych do realizacji postępowań komorniczych.

Portal jest dostępny pod adresem https://portal.geopoz.poznan.pl/komornik/. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej e-usługi.

Portal pozwala zamówić dane z rejestru ewidencji gruntów i budynków bez konieczności wizyty w urzędzie lub na poczcie oraz dokonać płatności drogą elektroniczną. Usługa dedykowana jest Komornikom Sądowym, którzy po złożeniu jednorazowego „Wniosku o założenie konta w Portalu komornika” uzyskają nieodpłatny dostęp do Portalu.

Wniosek należy pobrać ze strony https://geopoz.poznan.pl (zakładka E-usługi – Dla Komornika – Pliki do pobrania lub ze strony startowej Portalu). Wypełniony i podpisany wniosek należy przesłać do ZGiKM GEOPOZ przez ePUAP, pocztą tradycyjną lub doręczyć osobiście. Zasady i sposób korzystania z Portalu Komornika wskazane są w „Instrukcji korzystania z Portalu Komornika” umieszczonej w powyższej lokalizacji.

 1. Korzystając z Portalu można wyszukać informacje dotyczące własności osób fizycznych i prawnych, zarejestrowanych w ewidencji gruntów i budynków.
 2. Po wypełnieniu niezbędnych danych i spełnieniu warunku wyszukiwania, Portal umożliwia pobranie raportu z informacją czy szukana osoba figuruje, czy nie figuruje w rejestrze ewidencji gruntów i budynków. W przypadku braku wszystkich danych do spełnienia warunku wyszukiwania, Portal umożliwia wysłanie zapytania do GEOPOZu.
 3. Po uzyskaniu informacji, że szukana osoba figuruje w ewidencji - za pośrednictwem Portalu można złożyć wniosek na formularzu EGiB.
 4. Usługa jest realizowana za pomocą przeglądarki internetowej i nie wymaga instalowania specjalistycznego oprogramowania.
 5. Indywidualne konto zapewnia wgląd do historii wniosków i opłat oraz dwustronną elektroniczną komunikację z GEOPOZem.

Korzyści

Szybki dostęp do danych. Niektóre informacje uzyskasz od razu po złożeniu zapytania.
Skrócenie czasu trwania postępowania komorniczego.
Obniżenie kosztów, w tym kosztów opłat pocztowych.
Zwiększenie skuteczności działań komorniczych.

Jak zamawiać?

 1. Po zalogowaniu możesz wyszukać osoby i wysyłać zapytania. W przypadku braku osoby w bazie wyświetlana jest informacja, że dłużnik nie figuruje w ewidencji.
 2. Jeśli dłużnik figuruje w naszej bazie, możesz wypełnić formularz EGiB i zamówić dokumenty. Formularz jest automatycznie wypełniany danymi pobranymi z Twojego konta oraz danymi
  z zapytania.
 3. Bezpłatną informację otrzymasz przez Portal automatycznie. Płatne dokumenty (wraz z Dokumentem Obliczenia Opłaty) są dostępne do pobrania przez Portal po ich podpisaniu przez pracownika GEOPOZu i uregulowaniu opłaty.
 4. Po otrzymaniu Dokumentu Obliczenia Opłaty, uregulujesz należność za pośrednictwem Portalu (PayU lub PayByNet).
 5. Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z Portalu Komornika zawiera „Instrukcja korzystania z Portalu Komornika”.

Potrzebujesz więcej informacji?

Szczegółowe informacje na temat projektu są umieszczone na naszej stronie.

Opcje strony

do góry