Dla komornika

Prawo

Portal Komornika

Udostępnianie informacji niezbędnych do realizacji postępowań komorniczych.

Portal jest dostępny pod adresem https://portal.geopoz.poznan.pl/komornik/. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej e-usługi.

Portal Komornika

Portal pozwala zamówić dane z rejestru ewidencji gruntów i budynków bez konieczności wizyty w urzędzie lub na poczcie oraz dokonać płatności droga elektroniczną. Usługa jest dedykowana komornikom, którzy po złożeniu wniosku uzyskają nieodpłatny dostęp do Portalu.

  1. Korzystając z Portalu można wyszukać informacje dotyczące własności osób fizycznych i prawnych, zarejestrowanych w ewidencji gruntów i budynków.
  2. Po wypełnieniu niezbędnych danych i spełnieniu warunku wyszukiwania, Portal umożliwia pobranie raportu z informacją czy szukana osoba figuruje, czy nie figuruje w rejestrze ewidencji gruntów i budynków. W przypadku braku wszystkich danych do spełnienia warunku wyszukiwania, Portal umożliwia wysłanie zapytania do GEOPOZu.
  3. Po uzyskaniu informacji, że szukana osoba figuruje w ewidencji - za pośrednictwem Portalu można złożyć wniosek na formularzu EGiB.
  4. Usługa jest realizowana za pomocą przeglądarki internetowej i nie wymaga instalowania specjalistycznego oprogramowania.
  5. Indywidualne konto zapewnia wgląd do historii wniosków i opłat oraz dwustronną elektroniczną komunikację z GEOPOZem.

Korzyści

Szybki dostęp do danych. Niektóre informacje uzyskasz już w kilkanaście minut!
Skrócenie czasu trwania postępowania komorniczego.
Obniżenie kosztów, w tym kosztów opłat pocztowych.
Zwiększenie skuteczności działań komorniczych.

Jak zamawiać?

  1. Z naszej strony www.geopoz.pl pobierz wniosek, wypełnij go i wyślij do nas przez ePUAP, pocztą tradycyjną lub doręcz osobiście. Na stronie możesz też zapoznać się z instrukcją.
  2. Po zalogowaniu możesz wyszukać osoby i wysyłać zapytania. W przypadku braku osoby w bazie wyświetlana jest informacja, że dłużnik nie figuruje w ewidencji.
  3. Jeśli dłużnik figuruje w naszej bazie, możesz wypełnić formularz EGiB i zamówić dokumenty. Formularz jest automatycznie wypełniany danymi pobranymi z Twojego konta oraz danymi z zapytania.
  4. Bezpłatną informację otrzymasz przez Portal automatycznie. Płatne dokumenty wraz z dokumentem opłaty są dostępne do pobrania przez Portal po ich podpisaniu przez pracownika GEOPOZu.
  5. Po otrzymaniu dokumentu obliczenia opłaty, uregulujesz należność za pośrednictwem Portalu (PayU lub PayByNet).

Potrzebujesz więcej informacji?

Szczegółowe informacje na temat projektu są umieszczone na naszej stronie.

Logotypy Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich

 

Opcje strony

do góry