Po godzinach

Zawody sportowo-ratownicze Miasta Poznania

W 2011 roku we wrześniowych „Zawodach sportowo-ratowniczych Miasta Poznania” drużyna pracowników ZGiKM GEOPOZ zdobyła pierwsze miejsce. Zawody zostały zorganizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, a ich celem było sprawdzenie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu obrony cywilnej oraz ratownictwa.
W zawodach brały udział trzyosobowe reprezentacje zakładów pracy. Drużynę GEOPOZu tworzyli: Dawid Langner, Piotr Marcinkowski oraz Hubert Wach. Zmagania konkursowe odbywały się dwuetapowo – pierwszy etap obejmował test wiedzy z zagadnień ochrony ludności oraz strzelanie z broni pneumatycznej. Drugi etap to konkurencje związane z ratownictwem – udzielenie pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku, opatrywanie ran poszkodowanego, ratowanie tonącego i przeniesienie rannego na noszach. Zawodnicy musieli także odgruzować obiekt (przenieść 100 cegieł z jednej palety na drugą w określonym czasie) oraz przeprowadzić osobę przez zadymiony teren (pokierować zawodnika z opaską na oczach przez trasę slalomu z przeszkodami).
Pracownicy ZGiKM GEOPOZ okazali się najlepsi spośród dziesięciu drużyn. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów (.pps 2,4 MB).

W 2015 roku drużyna pracowników GEOPOZu zdobyła I miejsce w zawodach sportowo-ratowniczych dla formacji obrony cywilnej, zorganizowanych przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Zmagania odbyły się 29 maja na poznańskiej Cytadeli. Konkurencje obejmowały pisemny test, strzelanie, pierwszą pomoc, rzutki, posługiwanie się wężem strażackim, symulację dezorientacji oraz bieg przełajowy.
Drużyną w składzie: Dawid Langner, Piotr Marcinkowski i Hubert Wach kierował Marian Jóźwiak. 

Zwycięzcom gratulujemy! 

Opcje strony

do góry